Nejoblíbenější knihy roku 2016

Rok 2016 je definitivně za námi, můžeme se, proto poohlédnou i za tím, jaké knihy byly nejvíce v kurzu. Podle knihkupectví Neoluxor, které sestavilo žebříček 50. nejprodávanějších publikací, se na vrchol dostalo hned několik českých autorů. My vám nyní přinášíme TOP 5 nejoblíbenějších knih. Znáte je?

Bábovky – Radka Třeštíková

Tato publikace patří bezesporu mezi ty, které byly v loňském roce neskloňovanější. Někoho tento příběh nadchnul, jiné nudil. O co v něm vlastně jde? Bábovky jsou upřímnou zpovědí několika žen, jejichž životní příběhy se proplétají. Není tu tak nouze o lásku, bolest a nenávist, nechybí ale ani humor a ironie.

Harry Potter a prokleté dítě – Jack Thorn & John Tiffany (na motivy příběhu J. K. Rowling)

harry-potter-1640525_960_720

Prokleté dítě je senzací nejen v České republice. A stejně jako výše zmíněné Bábovky, i tato kniha má své fanoušky i skalní odpůrce. Příběh sleduje osud malého Albuse Pottera, který se potýká s rodinným dědictvím svého slavného táty. Minulost se prolíná se současností a o dobrodružství rozhodně není nouze.

P.S. – Aňa Geislerová

V této knize najdete deníkové zápisky, které shrnují pět let jedné slavné herečky. Krátké příspěvky jsou upřímné a plné humoru, melancholie i lásky. Nechybí ani bolest z rozchodu. To vše navíc v úžasném grafickém zpracování Lely Geislerové, autorčiny sestry.

Dívka ve vlaku – Paula Hawkins

books-1149959_960_720

Publikace získala titul Kniha roku 2015, je tedy nasnadě, že v roce 2016 šla na dračku. Příběh vypráví hlavní hrdinka Rachel, která z vlaku denně sleduje krátké útržky ze života jednoho mladého páru. Dokud tedy nezahlédne něco nečekaného a šokujícího. Jak vše dopadne?

Okamžiky štěstí – Patrik Hartl

Tento dvojromán, který pochází z rukou nadějného českého spisovatele, je svým způsobem hodně zajímavý. Můžete ho totiž začít číst klidně i ze zadu. A stejně to bude zepředu! Prostě si sami vyberte stranu a ponořte se do příběhu sourozenců Veroniky a Jáchyma. Na každé straně knihy vás čeká jeden.

Foto (3x): Pixabay

One Reply to “Nejoblíbenější knihy roku 2016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *