Čtenářská výzva 2017 odstartovala!!!

Mnoho lidí si do nového roku 2017 dává předsevzetí. Někdo by rád zhubnul, jiní se chtějí naučit anglicky, zdravěji jíst či procestovat svět. Mnoho z nás si ale jistě předsevzalo něco mnohem příjemnějšího. Víc číst! Číst nové knihy. Číst knihy, které nás zaujmou něčím specifickým. Číst staré knihy. Číst básně. Číst knihy oblíbené v roce 2016.

Zkrátka a dobře, číst!

A právě proto vznikly čtenářské výzvy. Je na každém z nás, zda se zapojí do nějaké, která už existuje, nebo zda si vytvoří svoji vlastní výzvu. Na to stačí jen tužka a papír. Stejně tak záleží jen na každém z nás, aby se rozhodl, kolik knih by v tomto roce chtěl přečíst. Co vy? Na co se cítíte?

Takto vypadá první část čtenářské výzvy na stránce databazeknih.cz
Takto vypadá první část čtenářské výzvy na stránce databazeknih.cz

S knižní výzvou přišli letos také administrátoři oblíbené stránky www.DatabazeKnih.cz. Tato akce se zde konala i v loňském roce a sklidila mezi uživateli nebývalý úspěch. Každý čtenář, který je na stránce zaregistrovaný, se může zapojit. Stačí jen přiřadit některou z právě přečtených knih do té správné kolonky letošní výzvy, kterou lze splnit přečtením pouhých dvaceti knih.

Na co si zde čtenáři přijdou? Nechybí tu takové lahůdky, jako přečíst knihu, která je psaná formou deníku či přelouskat oblíbený příběh rodičů či prarodičů. Myslí se i na knižní klasiku, proto je zde kategorie pro knihy, které napsal držitel Pulitzerovy ceny nebo pro publikace, které jsou starší, než čtenář. Zkrátka a dobře, na své si zde přijde snad každý.

A co vy? Chystáte se letos do nějaké čtenářské výzvy zapojit? Jaké knihy vás lákají?

 

Foto: Pixabay (1x), Databáze knih (1x).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *