Výběr 5 knižních novinek, na které se v srpnu můžete těšit

knižní novinky

Jaké knižní novinky přiletí do našich knihoven, knihkupectví a knižních polic v srpnu? Prohlédněte si přehled novinek, které stojí za to si pořídit.

Láska bez pravidel – M. J. Summersová

Kniha vypráví příběh Harper. Redaktorky prestižního newyorského časopisu Style. Silná, divoká a nespoutaná žena má za sebou dost drsný život. Když zjistí, že se musí vrátit do malého rodného městečka, aby se postarala o svého otce netuší, co ji čeká, když narazí na muže, kterého roky chtěla, ale nikdy si netroufla mu cokoliv říct. Pomohou jeden druhému najít cestu domů?

Kniha by měla najít svůj domov v knihovnách a u prodejců 23. srpna.

Panenka – Hollie Overtonová

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná…

Příběh o Lily, která byla osm let vězněná, zneužívaná a znásilněna svým učitelem. Společně s její dcerou se jí podaří uprchnout z jeho spárů, ale když se dostane ven, zjišťuje, že svět je úplně jiný. Její otec je mrtvý. Sestra Liliany, která si zmizení svého dvojčete nepřestala nikdy vyčítat chodí s jejím bývalým přítelem. A jak se ukazuje, její věznitel měl dokonalé alibi.

Jak celý příběh dopadne si můžete přečíst už 17. srpna.knižní novinky

Ta přede mnou – J. P. Delaney

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney.

Příběh dvou žen. Obě hledají nový začátek. Obě hledají nový domov. Ale za jakých podmínek? A proč tolik přísných pravidel? Co odhalí ve svém novém bytě? To se dozvíte už 25. srpna.

Než odejdeš – Clare Swatmanová

“Láska někdy přichází pozvolna. Zoe a Ed se znali od mládí, vždy si byli poblíž, ale nikdy spolu. Až po letech se mezi nimi cosi změní a jejich budoucnost se začne ubírat po stejné cestě. Ale kromě radosti je čeká nejedno klopýtnutí, a jednoho obyčejného dne Zoe řekne svému manželovi pár zlostných slov… Toho dne, který je Edův poslední. Zoe je zlomená žalem a lítostí nad tím, co Edovi řekla, a co mu naopak říct nestihla. Pak ale dostane zázračnou šanci postavit se s ním znovu na začátek. Poučí se ze svých chyb, anebo se minulost změnit nedá?” – anotaceknižní novinky

Ztracený slib – Kate Mortonová

Poslední novinkou, která dorazí do knihkupectví už 1. srpna je Ztracený slib od Kate Mortonové. Kniha mě ihned upoutala svým poutavým příběhem s nádechem tajemna. Jak příběh dopadne? Podaří se chlapce vypátrat? Tak na to se už velice těším. Knihu jsem si hned objednala, aby mi ihned po naskladnění přišla domů a já se mohla do příběhu ponořit ještě ten den.

Anotace:

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro.
O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost.
Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…

A co vy? Na jaké novinky se těšíte? Zaujala vás některá z mnou představených knih? Objednáte si nové letní čtení na cesty? Napište mi o tom do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *