Videa českých knižních YouTuberů

Kdo dnes nesdílí svá videa na YouTube, jako by snad ani nebyl! A platí to i o čtenářích, proto jsme si dnes pro vás připravili tři tipy na české knižní YouTubery. Tyto mladé knihomolky vás ve svých videích nejen inspirují, ale jistě i pobaví, protože, věřte nebo ne, vlogovat se dá i o jiných věcech, než jen o kosmetice!

Svět podle Marillee

Marillee je dvacetiletá vysokoškolačka, která už od založení svého YouTube kanálu v roce 2011 stihla nasbírat bezmála 5 000 odběratelů! Vzhledem k tomu, že vloguje jen o knihách, jde o opravdu úctyhodné číslo, nemyslíte?

Tato YouTuberka patří mezi špičku české knižní YouTube scény, a to zejména díky preciznosti, se kterou se věnuje každé přečtené knize. Nebojí se ani kontroverzních témat, jako srovnávání knihy s filmy, narazit u ní však můžete i na klasické videorecenze či knižní tagy. Na své si zde přijdou zejména milovníci Young Adult literatury (tedy knih pro mladé), nicméně nemusíte se bát přeslazených videí a plyšových zvířat. Marillee je sympaticky střelená a nebojí říct nahlas svůj názor, ať už je sebevíc kontroverzní.

KNIHÁNKOV – Svět knih

Tento poměrně nový knižní kanál vtrhl mezi české čtenáře doslova jako uragán. Od května 2016, kdy se Rodaw z Knihánkova přestěhovala ze svého původního kanálu a začala sdílet videa o svých čtenářských zážitcích, nasbírala už téměř 3 000 odběratelů!

Najít u ní můžete klasické recenze, v jejím podání označované jako knihodojmy, či pravidelně nepravidelnou rubriku ‚Týden s knížkou‘. Na své si zde přijdou hlavně milovníci hororů a světových románů – zkrátka a dobře, jde tu hlavně o recenze na knihy pro dospělé. Sympatická blondýnka Rodaw má však na svém profilu i rubriku ‚Čtení s maminkou‘. V té dává prostor právě svojí mámě, která mluví o knihách pro trochu jinou věkovou kategorii, čímž ještě rozšiřuje záběr celého kanálu.

Molly v knize

Molly vloguje od prosince roku 2015 a má na poli knižních Youtuberů poměrně úspěch. Její kanál sleduje už na 3 000 lidí! Není se, však čemu divit, protože má poměrně široký záběr.

Kromě Young Adult knih hodnotí i knihy pro dospělé a vydává také speciální knižní videa, např. z návštěv nakladatelstvích či z knižních festivalů. Na jejím kanálu můžete narazit i na opravdové čtení! Molly má totiž rubriku s názvem ‚Čtení 1. kapitoly‘, ve které své diváky láká mezi řádky nových knih právě prostřednictvím předčítání.

One Reply to “Videa českých knižních YouTuberů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *