RECENZE: Velké překvapení pro malého…..

Dnes se s vámi podělím o nejnovější recenzi na výtisky dětských knih z nakladatelství MEGAKNIHY. Jedná se o velice krásné dětské knihy, které můj malý čtenář velice ocenil a zamiloval si je na první pohled. Ještě neumí číst a když mu předčítám, dělá že mě neposlouchá, ale knihy miluje a tyhle si sám listoval pořád dokolečka. Líbili se mu obrázky, ukazoval na ně a brebentil svým nadšeným dětským hláskem, jaké jsou kouzelné.

Velké překvapení pro malého méďu

Malý tučňák spatřil obrovského bílého ptáka s křídly, která byla tak červená z toho, jak letí na obloze a přistává na ledu. Chtěl se k němu přiblížit, ale zakopl a spadl do vody. Tam ho málem snědl lachtan, který si myslel, že tučňák je ryba. Uvěří malý méďa tomuto neuvěřitelnému příběhu? A bude pro malého tučňáka vždy tím nejlepším přítelem na světě?

Knihu napsala Marie – Danielle Croteau, ilustrovala France Brassard.

Na knize se mi velice líbí její jednoduchý, přesto krásný příběh. Svou pochvalu si také zaslouží nádherné dětské ilustrace, které knihu obohatí a pro malé čtenáře, kteří ještě neumějí číst je to skvělý způsob, jak se příběhu více přiblížit.

Je to pohádka velice krátká. Během níž dítě spokojeně usne a odebere se do své říše snů, jako náš maličký čtenář.

Když mě přemůže spánek….

Méďa uvažoval, jestli je historka pravdivá. Ale protože to byl ten nejchytřejší tučňák, rozhodl se příběhu věřit. A tu je máme jako dříve, když byli nejlepšími kamarády pod sluncem, kteří se rozhodli najít záhadného ptáka….

Knihu Velké překvapení pro malého méďu si můžete zakoupit zde.

Velké překvapení pro malého tučňáka

Daleko na severu, kde matka příroda po celý rok nosí bílé palčáky, žili malý méďa a maličký tučňák. Ti dva byli nerozluční ode dne, kdy se ztratili svým rodičům ve sněhové bouři a museli se schovat do vnitřku stejného ledovce. Takto začíná velké dobrodružství jednoho chytrého malého tučňáka… který se stane přítelem všech dětí!

Knihu napsala Marie – Danielle Croteau, ilustrovala France Brassard.

Stejně jako předchozí kniha i tahle se našemu malému čtenáři, stejně jako mě líbila. Má stejně úchvatné ilustrace a krásný a poutavý příběh. Knihy se čtou jednoduše, výhodou ilustrací je, že starší děti si jej mohou číst, aniž by ještě dokázali poznat písmenka. Díky jejich fantazii si dokáží pomocí obrázků příběh odvykládat. Jen doufám, že i náš maličký bude po mamince a bude si tímto způsobem číst příběhy, než se naučí pořádně číst. Už teď ho knihy začínají bavit, tak uvidíme za pár roků.

Červená příšera bořila ledovce a hřměla stokrát hlasitěji než malý méďa, když se rozzlobí. Oba kamarádi se přestali hýbat, ustrašení a zvědaví zároveň. Schovali se ve sněhu, aby mohli toto zvláštní a strašidelné zvíře pozorovat, aniž by ono spatřilo je…

Knihu Velké překvapení pro malého tučňáka zakoupíte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *