Ódinovo dítě: severská fantasy od Siri Pettersen

Severská literatura je v posledních letech na vzestupu, dokonce jí byl zasvěcen i oblíbený knižní veletrh Svět knihy 2016. Tento trend se týká především kriminálních příběhů, narazit však můžeme i na kvalitní severskou fantasy. A právě to je případ prvního dílu série Havraní kruhy, který nese název Ódinovo dítě.

Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus. Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy… (oficiální anotace)

Autorka knihy. Foto: Martinus.cz.
Autorka knihy. Foto: Martinus.cz.

Příběh je opravdu velmi povedený. Hlavní postava je sympatická a nedělalo mi tak žádný problém se s ní sžít a začít jí fandit. Hirka začíná jako vyvrhel společnosti, oproti očekávání se z ní však nestane hrdinka, nýbrž ještě větší vyvrhel. Opravdu mne bavilo, jak podrobně dokázala autorka popsat všechny Hirčiny pocity a myšlenky! Její postava byla díky tomu dokonale vykreslená.

Hlavní zápletka příběhu Ódinovo dítě byla velice zajímavá, bavila mě však i vedlejší linie, která se věnovala romantickému vztahu. Vše se mi zdálo krásně vyrovnané, v příběhu byl dostatek napětí, hodně nečekaných zvratů a také vtipných scén. Někdy jsem plakala, jindy jsem se smála.

Jediné, co mi trochu vadilo, bylo opravdu velký počet postav, náboženských odnoží a celkově i zemí. Chvilku mi trvalo, než jsem se v tom dokázala opravdu zorientovat.

Celkově se mi kniha Ódinovo dítě moc líbila a už nyní můžu říci, že její pokračování si rozhodně nenechám ujít.

90%

Název: Ódinovo dítě

Autor: Siri Pettersen

Série: Havraní kruhy (1.)

Originální název: Odinsbarn (2013)

Vydáno: Host (2016)

Počet stran: 568

ISBN: 978-80-7491-556-7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *