Nevyšlapanou cestou

Nevyšlapanou cestou

Základní údaje

  • Originální název: The Road Less Travelled 
  • Autor: Morgan Scott Pack 
  • Žánr: Psychologie 
  • Počet stran: 274
  • Rok vydání: 1990

Nevyslapanou cestou

Morgan Scott Peck

M. S. Peck byl významný americký psychiatr. Narodil se 23. května 1936 v New Yorku. Vystudoval Harvardovu univerzitu, lékařskou fakultu a poté se naplno věnoval psychoterapii. Je autorem knih jako Postel u okna nebo V jiném rytmu. Na knihách, které napsal, je výjimečné kombinování teorie psychologie s mnohými zkušenosti z jeho psychoterapeutické praxe. 

Psychologie lásky, tradičních hodnot a duchovního růstu

Autorova nejúspěšnější publikace, bestseller přeložený do více než 20 jazyků a 10 milionů prodaných výtisků. První z celkových tří dílu Peckovi série knih, zabývajících se především duchovním růstem. Autor s brilantní lehkostí rozebírá kázeň, lásku, duchovní růst, víru a milost. Bez nadsázky se dá říct, že svižné tempo v kombinaci s příjemným a nenuceným podáním čtenáři opravdu nedovolí pustit knihu z ruky. Kniha vyniká i proto, že nejde o úplně učebnicový výklad psychologie. Každá kapitola se zabývá tématem, které se reálně dá aplikovat v životě každého z nás. Neuróza, přenos, sebezapření, hranice ega nebo katexe pro čtenáře nejsou pouze učebnicové pojmy, ale ztotožní se s nimi i v reálném životě.

Troufám si tvrdit, že jestli jsou na světě nějaké knihy, které by si měl přečíst opravdu každý, tak jedna z nich je právě Nevyšlapanou cestou. Pokud by neznělo tolik neotřele, že je tato kniha „příručkou pro život”, potom by nejeden ze čtenářů toho označení používal. Nezáleží na tom kolik je člověku let nebo co si všechno prožil, každá kapitola mu otevře úplně nový obzor a objeví nové části svého já. Jak již bylo zmíněno, kniha je relativně jednoduše podaná, tudíž je i pro mladší čtenáře, kterým dost možná pomůže najít sebe samého. 


Recenzent: Barbora Cabalková

Zdroj fotografie: kosmas.cz

2 Replies to “Nevyšlapanou cestou

  1. Ačkoliv recenze na knihy moc nečtu, dnes jsem udělala vyjímku a napsala jsem si to na seznam knih, které bych si třeba ráda časem přečetla. Díky. 🙂

    1. Ahoj Zuzi, to jsem velice ráda, že sis našla nové tipy na knihy, které by sis ráda přečetla. Mě recenze pomáhají především zjistit, zda jistá kniha stojí vůbec za to, abych si ji koupila. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *