Jojo Mayesová databáze knih

Tato britská spisovatelka se stala slavnou teprve nedávno. Nejprve pracovala v nejrůznějších profesích, než měla možnost studovat svou vysněnou žurnalistiku na Londýnské univerzitě. Po úspěšně zakončeném studiu se věnovala novinařině asi deset let. Mimo jiné pracovala pro britský deník The Independent. Také nějakou dobu pobývala v Hong Kongu, kde pracovala jako dopisovatelka listu Sunday Morning Post.

Jakmile jí vyšel v roce 2002 první román, začala se věnovat psaní naplno – stala se spisovatelkou na volné noze.

Nyní jsou její knihy pokladem mezi literární tvorbou. Spisovatelka píše emotivní knihy čtivým jazykem, který rychle vtáhne do děje a přitom z každé knihy něco v člověku zanechá.

Než jsem tě poznala

V této knize Mayesová představuje emotivní příběh o Louise Clarkové – obyčejné dívce žijící obyčejným životem. Každý den se probouzí vedle svého dlouholetého přítele, vezme si své obvyklé kousky na sebe a jede do bistra, kde pracuje. Její celkový pohyb se omezuje pouze na její malé rodné městečko. Louise je spokojená a nic by neměnila. Osud si ale člověk nevybírá, a proto i Louise musí nakonec volit práci jinde.

V knize se objevuje i Will Traynor, který nemá žádné hranice. Jeho život je plný peněz, které často nešetří a místo toho si užívá života a adrenalinu. Will by si svůj život bez hranic užíval dál, ale kvůli nehodě je upoután na kolečkové křeslo.

Následně se postavy v knize potkávají, vzájemně se mění a možná že postupně začnou i věřit, že osud a láska existuje.

Zhodnocení

V knize používá autorka jednoduchý jazyk, ale s propracovanou literární linií. Ta nutí čtenáře neopustit děj ani na chvíli a nutí přečíst knihu ihned od začátku až do konce.

Autorka má dar slov, které v románu volí tak, aby čtenářovi poskytla kompletní náhled do cizího světa. Dokáže popsat těžkou životní situaci se všemi prožitky, které k ní patří. Mimo to využívá i psychologii postav, takže si čtenář dokáže utvořit představu o každé z postav nejenom fyzicky, ale i emočně.

Pokud se chcete setkat s knihou, která není jen obyčejným příběhem s viditelným záměrem autora a průhledným dějem, rozhodně volte román – Než jsem tě poznala.

Kniha je skutečně působivá a není divu, že se dočkala i filmového zpracování.

Další knihy Jojo Mayesové

Všechny knihy této slavné britské autorky stojí za přečtení. Kromě čtenářů se na tom shodují i kritici, kteří dávají pozitivní hodnocení snad každé z nich.

Například její kniha Poslední dopis od tvé lásky zahrnuje dvě dějové linie, v nichž autorka popisuje, jak jeden milostný dopis dokáže přimět člověka ke vzpomínkách a k následné chuti do života. Tato poutavá kniha plná lásky dostala v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award.

Další kniha Jojo Mayesové je Dívka, jíž jsi tu zanechal. Román je o ženě, žijící okolo roku 1916, která je schopná kvůli lásce udělat cokoliv.

V neposlední řadě se můžeme setkat i s knihami Stříbrná zátoka a Jeden plus jedna, jež pojednávají o lásce a náhodách, které mění lidem životy.

Nejnovější knihou autorky je pokračování románu Než jsem tě poznala s názvem Život po tobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *