Drahokamy: romantická fantasy trilogie od Kerstin Gier

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. Na vlastní kůži si to vyzkouší šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Ona i Gideon, její… co vlastně? Přítel, kamarád, kolega? Zkrátka ona a Gideon mají na starosti daleko důležitější věci. Například zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!).

Rudá jako rubín: Láska nezná čas – Kerstin Gier

Série: Drahokamy (1.)

Originální název: Rubinrot – Liebe geht durch alle Zeiten (pře. Tereza Pecková)

Vydáno: 2015, CooBoo

Počet stran: 336

Už na první pohled je jasné, že knihy jsou určené především pro dívky. Třpytivě barevné přebaly totiž nenechávají nikoho na pochybách. Uvnitř se však skrývá malé překvapení. Kromě romantické zápletky totiž na čtenáře čeká i strhující fantasy příběh, ve kterém není nouze o napětí a překvapivé zvraty.

Příběhem nás provází sympatická Gwen, která je znenadání vržena do úplně nového života. Objeví se u ní totiž gen, který měla původně zdědit její sestřenice. Právě ta byla na cestování časem celé roky připravována, proto se nyní Gwenny cítí úplně ztracená. Vlastně vůbec neví, co se po ní chce! A Gideon, druhý cestovatel v čase, jí tedy vůbec nepomáhá zorientovat se. Spíš naopak, je z něj ještě víc zmatená. Nakonec si však, jak už to tak bývá, svoji cestu najde.

Modrá jako safír: Láska nezná čas – Kerstin Gier

Série: Drahokamy (2.)

Originální název:  Saphirblau – Liebe geht durch alle Zeiten (pře. Tereza Pecková)

Vydáno: 2015, CooBoo

Počet stran: 352

Foto: Petra Stenzelová
Foto: Petra Stenzelová

V knihách není nouze o dobrodružství, které se rozvíjí postupně napříč jednotlivými díly. Vše nakonec vyvrcholí možná až trochu ukvapeně. Na své si zde přijdou i milovníci romantických knih, protože to, co se odehrává mezi Gwenny a Gideoden má sílu, byť prvním díle autorka trochu moc tlačí na pilu. Postupně však zapadne do mnohem příjemnějšího tempa.

Celkově je série Drahokamy velmi podařená. Čtenář v ní najde romantiku, napětí, dobrodružství i zábavu.

80%

Zelená jako smaragd: Láska nezná čas – Kerstin Gier

Série: Drahokamy (3.)

Originální název: Smaragdgrün – Liebe geht durch alle Zeiten (pře. Tereza Pecková)

Vydáno: 2015, CooBoo

Počet stran: 416

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *