Williams John: Začni vydělávat na tom, co tě baví

ZAČNI VYDĚLÁVAT NA TOM, CO TĚ BAVÍ

Zaujala vás někdy myšlenka podnikání? Rádi byste si přivydělávali při studiu, při mateřské nebo bokem při práci? Hledáte, čím si můžete vydělávat aby vás práce nejenom finančně zabezpečila, ale aby vás také bavila? Trápí-li vás tyhle a další myšlenky, pak si přečtěte knihu Začni vydělávat na tom, co tě baví, kterou napsal Williams John.

John Williams je zakladatelem společnosti The Ideas Lab, jejíž programy dovedly tisíce lidí řídících se strategiemi, které jsou popisovány v této knize, k vytvoření oceňovaných blogů, prestižních poradenských projektů, realizaci vyprodaných komediálních čísel a hudebních akcí, ale také k tvorbě aplikací, publikaci bestsellerů, obchodu z dosavadního zaměstnání či ke spuštění globálních podniků.

Jednou z prvních knih, které autor na dané téma publikoval je kniha “Jak dělat, co vás baví, a dostat za to zaplaceno” koupit jí můžete zde.

Kniha se mi velice líbila. Už samotný název ve mě vzbudil zvědavost a také chuť tento 30-ti denní plán vyzkoušet. Sama podnikám, ale je pravdou, že v poslední době hledám odvahu zkusit něco nového, něco více kreativního a zábavného. Díky této knize jsem si mohla vyzkoušet, zda by můj plán fungoval.

ZAČNI VYDĚLÁVAT NA TOM, CO TĚ BAVÍ

Hned v úvodu nás autor provede rychlokurzem dokonalého nápadu, což vlastně znamená, že si ujasníme, v čem to vůbec chceme podnikat. Jsou zde připraveny různé otázky, tabulky a další pomůcky, které nám pomohou vybrat ten nejlepší podnikatelský nápad.

Když už máme vybraný ten nejvhodnější nápad, přichází na řadu alchymie nápadu. Z našeho nápadu se stane prodávající projekt. 

V prvním týdnu po odstartování 30-ti denního projektu začínáme rychleji, než si vůbec dovedeme představit. Žádné zbytečné papírování, nic podobného. Během tohoto měsíce je třeba zjistit, zda daný nápad vůbec za papírování stojí a zda se jím budeme moci skutečně živit, případně si jím pouze přivydělávat. V prvním týdnu zjistíme, jak vlastně začít, jak dělat pokroky i když nemáme příliš mnoho času a jak svůj projekt po celou dobu sdílet a držet správným směrem na cestě za úspěchem.

Zjistíme také, že během prvních týdnů vůbec nepotřebujeme nějaké logo, dokonalý název, dokonale propracovaný web či blog, žádné investory ani rostoucí počet fanoušků na sociálních sítích. Zaměříme se pouze na skutečně podstatné věci, které nás posunou kupředu. Dodají nám odvahu a sílu vytrvat až do samotného konce.

Slyšeli jste třeba o herním cyklu? Že ne? Herní cyklus trochu připomíná školu hrou. Umožňuje nám spustit ihned jakýkoliv projekt a během chodu odstraňovat drobné nedostatky. Díky tomuto cyklu udělal Craig Newmark ze svého koníčku jednu z nejslavnějších webových stránek světa. Že jste o nich ještě neslyšely? Na stránkách knihy se o jeho projektu dozvíte mnohem víc, stejně jako o dalších úspěšných projektech, které se spustily bez velkého rozmyslu.

ZAČNI VYDĚLÁVAT NA TOM, CO TĚ BAVÍ

Stejně tak nás kniha doprovází vhodně vybranými citáty úspěšných lidí a na konci každého týdne nás čeká celkové shrnutí vykonané práce.

Ve druhém týdnu se už pustíme hlouběji do samotné práce. Pronikneme hlouběji do tajů podnikatelského myšlení a strategií, které vedou k tomu nejlepšímu. K SAMOTNÉMU ÚSPĚCHU! Podíváme se také na to, jak vyladit celý projekt, aby se rozjel desetkrát rychleji, než při běžných postupech.

Na konci každé kapitoly v průběhu celé knihy se setkáme s denními úkoly, které pro úspěšné zvládnutí celého projektu musíme vyplnit. Úkoly jsou velice jednoduché a díky jejich splnění se vždy posuneme o krok blíže k našemu vytouženému cíli.

Zatímco většina lidí se stresuje tím, jak vydělávat peníze, chytří lidé se zabývají vytvářením něčeho skutečně hodnotného.

Dozvíme se také něco o vzorci hravého šeku, který mě osobně nejvíce zaujal a skutečně mě velmi bavilo se jím řídit. Jedná se o pět velice jednoduchých hodnot, které nám dopomohou k zisku. Ale to ovšem není zcela vše. V předposledním týdnu se naučíme překonávat překážky. Občas se stane, že se projekt v jisté fázi zadrhne. Člověk neví, co s tím a jakým směrem se posunout. Tento týden se ovšem naučíme řešit krizové situace. Povíme si o krizových fázích, které mohou během celého měsíce nastat i jak je správně řešit s elegancí a grácií.

ZAČNI VYDĚLÁVAT NA TOM, CO TĚ BAVÍ

Myslíte si, že vytvořit web za jediný večer je bláznovství? I v tomhle vás kniha přesvědčí o opaku.

Byznys, který chystáte na začátku, není nikdy ten, se kterým nakonec uspějete. Vyvíjí se. A váš web také.

Během posledního týdne vyneseme projekt do oblak. Tedy laicky řečeno, dostaneme ho co nejrychleji do podvědomí zákazníků. Povíme si základy marketingu, jak se vydělávají peníze i co vše je potřeba k tomu, aby náš projekt skutečně vzkvétal. Povíme si kde a jak hledat klienty, najdeme správná slova pro náš příběh, jak zpeněžit svůj projekt či jak udělat z našeho projektu virál.

Anotace:

CHCETE SE OSVOBODIT OD KAŽDODENNÍ RUTINY, ALE NEVÍTE, KDE ZAČÍT?podnikatel John Williams

Je načase to změnit!

Uznávaný autor a podnikatel John Williams vám za pouhých 30 dnů pomůže uskutečnit váš nápad a začít se jím živit – a to i v případě, že jste na nic skvělého doposud nepřišli! Stačí, když se budete svému nápadu věnovat jen 20 minut denně, a nemusíte opouštět ani své zaměstnání.

To, co se v knize dozvíte, je v přímém rozporu s běžnými představami o tom, jak přijít na vynikající myšlenku a vytvořit z ní úspěšný byznys. Autor využívá nejaktuálnější myšlenkové trendy v dynamicky se rozvíjejících společnostech, jako jsou Facebook, Google, Zappos, Dropbox nebo Toyota.

 

V knize objevíte:

  • 3 kroky, jak jednoduše a rychle přijít na nápad, pro který se nadchnete,
  • 11 způsobů, jak si jakýmkoliv nápadem začít vydělávat peníze,
  • jak postupovat bez velkého týmu a s minimem investic,
  • co okamžitě funguje na prokrastinaci,
  • jak překonávat překážky a co dělat, když to opravdu nefunguje dobře,
  • jak svůj projekt virálně rozšířit po síti,
  • jak rychle vydělat spoustu peněz.

Knihu ZAČNI VYDĚLÁVAT NA TOM, CO TĚ BAVÍ skutečně vřele doporučuji všem, kteří chtějí podnikat nebo to alespoň zkusit. Je plná užitečných rad, inspirace, příběhů skutečných podnikatelů a firem, motivačních citátů a mnoha dalšího. Ke knize je také možné si zdarma stáhnout materiály, které vám pomohou mnohem lépe zvládnout celou 30-ti denní výzvu.

Během tohoto měsíce, co jsem celý plán zkoušela a testovala jsem našla několik nápadů, které je možné realizovat a skutečně jen jeden dotáhla do zdárného konce. Je pravda, že ještě spoustu věcí potřebuje projekt vyladit a upravit, ale zjistila jsem, že podle této knihy se dá skutečně nastartovat podnikání během pouhých třiceti dnů. I kdyby to mělo být na zkoušku, podle mě to za to stojí. Co myslíte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *