Recenze knihy: Než jsem tě poznala

V anglickém originálu:  Me before you

big_nez-jsem-te-poznala-vV5-155109

Autor: Jojo Moyesová

Nakladatelství: Ikar (Česká Republika)

Žánr:  Kniha pro ženy, román, celosvětová, bestseller

Upoutávka:

Louisa Clarková to nemá lehké. Stará se o svoji rodinu, má přítele, a i když má starostí nad hlavu, neměnila by. Poté, co přijde o práci v bistru, ale měnit musí. Po opravdu dlouhém hledání s množstvím neúspěchů zaujme práci ošetřovatelky. Má se starat o muže, který se jmenuje Will Traynor. Will je ochrnutý a odkázaný na pomoc a ochotu ostatních. Je nepříjemný, protože nehoda ho stála jeho život plný adrenalinu a zábavy. Will byl dříve atraktivní muž s perspektivní prací a přes svůj handycap se mu jen těžko přenáší. Nemoci, problémy s pohybem, nemožnost si dojít na Wc, to vše je součást jeho života.Přes počáteční neshody se ale dvojice spřátelí a najdou si k sobě cestu. Proč má, ale Louisa smlouvu jen na půl roku? A co s tím má společné středisko Dignitas? Centrum asistované sebevraždy.

Postřeh okolí:

,,Než jsem tě poznala je knížka, kterou nemůže číst každý.“

,,Pokud stojíte o lavinu sarkasmu zaobalenou do vlny lítosti,  čtete správnou knihu.“

Můj názor:

Ke knize jsem se dostala náhodou. V televizi jsem viděla reklamu na film a poté co jsem slyšela větu ,,Natočeno podle knižní předlohy,“ jsem knihu musela číst. Sehnala jsem si E-knihu a přečetla ji na jeden nádech. Je smutná, a to hodně, ale taky je to kniha strašně napínavá a vy i na poslední dvoustraně pořád doufáte ve šťastný konec. Ale nastane? Odpoveď najdete v knize samotné. Jen vás varuju. Nejde jen o oddechovou knížku. Příběh vás donutí přemýšlet nad cennou lidského života. A taky nad tím, jaký má svět názor na téma Asistovaná sebevražda.

Zajímavost: Podle knihy Me before you (Než jsem tě poznala) byl tohoto roku, tj.2016, natočen film.

Hodnocení:

  • Obal- 3/5
  • Děj- 4/5
  • Kniha celkově- 8.5/10

2 Replies to “Recenze knihy: Než jsem tě poznala

  1. Pěkné hodnocení Nikol, taky jsem se o ní dozvěděla až po upozornění na film. Ale vydržela jsem a přečetla nejdříve knihu. Jsem za to ráda, moc se mi líbila. Taky jsem o ní napsala recenzi a budu ráda za tvůj názor 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *