Recenze knihy: Jeden den

Protože je spousta knih, které jde přečíst, je zároveň spousta knih, které vám můžu doporučit. A proto je zde další recenze knihy, která se jmenuje Jeden den.

Originální název: One day


Autor: David Nicholls

Nakladatelství, ve kterém kniha vyšla:  Argo

Další autorovy knihy: Záskok, Otázka za deset

jeden-den-67765

Doopravdy krásná kniha. Líbilo se mi, jak to bylo napsané – že se vždy popsal jeden den z roku a bylo hezké sledovat, jak se za ten rok charaktery Emmy a Dextera mění. 
Ke knížce jsem se dostala náhodou, už dlouho jsem se chtěla podívat na film a když už jsem si ho chtěla pustit, zjistila jsem, že je i knížka, takže jsem sledování filmu odložila a přečetla si prvně knihu, dělám to tak vždy. A jsem za to ráda, takovou knihu už nejspíš nikdy číst nebudu. Tahala jsem si ji všude i přes to, že je tak objemná.¨ 
Někdy jsem se sice ztrácela a některé odstavce byly až moc popisné, proto o hvězdičku méně. Musím ale říct, že jsem s Dexterem a Emmou strávila krásný měsíc. (Databazeknih.cz)

Rok vydání: V ČR 2011

Žánr vydané publikace:  světová, pro ženy

Počet stran:  431

Pezibear / Pixabay
Pezibear / Pixabay

Oficiální annotace ke knize:

„Přátelství je někdy míň než láska“

Představte si, že někdy během střední školy potkáte člověka, který vám tak přiroste k srdci, že už ho nikdy nedostanete z hlavy. Chodit spolu ale nezačnete. Přesně to je případ Dextera a Emmy, kteří jsou přátelé už dvacet let – od osmaosmdesátého se setkávají vždy po roce. Je samozřejmě jen otázka času – i když nepřiměřeně dlouhého – než se z takového vztahu vyklube něco víc, než jen návštěva muzea a výroční večeře.

Moje recenze:

Kniha mě zaujala na první pohled. Zezačátku mě moc nebavila, protože byla taková nijaká, ale potom, co jsem to nějakou dobu četla, mě bavit začala. Je zajímavé, že je kniha rozdělena na několik let. Každý rok jeden den. Je zde popsané, jak se hlavní postavy sbližovaly a zase oddalovaly. A také je dobré, že je kniha dlouhá, tudíž zabaví na dlouho. Jen občas jsou popisy moc dlouhé.


Hodnocení knihy:

Děj knihy:  3,8/5

Obal knihy:  3/5

Celkové působení knihy: 8/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *