Originální diář či deník ze starého katalogu? Využít se dá všechno!

Máš stejně jako já ráda originální výtvory?

Fotoalba, deníčky, sešity nebo dokonce i diáře?

Napadlo tě někdy využít tu hromadu starých katalogů a vytvořit z nich něco nového, originálního a jedinečného?

Zkus si společně se mnou vytvořit jedinečný diář, který bude vašim každodenním společníkem.

Co vše budeš potřebovat na výrobu originálního diáře

  • staré katalogy
  • psací potřeby (fixy, zvýrazňovače, propisky, pastelky…)
  • lepidlo
  • washi pásky (zakoupit můžete na stránkách e-shopu I am cute)
  • barevné papíry, balicí papír, samolepky a další dekoračky

Jak na samotnou výrobu originálního diáře

Výroba diáře nemá v podstatě žádný přesný postup.

Napadlo mě to, když jsem si prohlížela staré katalogy ORIFLAME. Velice se mi líbily ty fotografie, které na stránkách měli. Když jsem kouskem barevného papírku zakryla produkty, napadlo mě, že by se dal katalog využít pro diář nebo klasický deníček. Zrovna jsem v té době dopsala můj deník, který jsem si vyrobila z obyčejného kroužkového bloku. Byl plný barevných obrázků právě z oněch katalogů a dalších časopisů, které si doma skladuji pro tuto tvorbu.

Praktické pouzdro My Pencil Case pro všechny pomocníky, objednáno 
z e-shopu www.iamcute.cz

Proč vystřihovat krásné obrázky, když mohu předělat celý katalog na diář nebo deník během několika hodin?

Práce mi nakonec zabrala téměř týden tvorby, ale byla to zábava. Vždy jsem si pustila oblíbený seriál a pustila se do tvorby.

Modrá koktejlová propiska, se kterou se krásně píší poznámky, objednána 
z e-shopu www.iamcute.cz

Barevné a vzorované papíry jsem stříhala tak, aby zakryly stránky s produkty a zůstaly pouze nádherné fotografie, které zdobily výsledné dílo. Přidávala jsem samolepky, zdobila jsem pomocí washi pásek nebo vystřižených citátů či písmenek.

Postup je tedy velice jednoduchý. Místa, která se ti nelíbí zakryj barevnými papíry, které ozdobíš o vzorované čtvrtky, použít můžeš i ty na scrapbooking. Přidej čísla nebo si nakresli rámečky pro jednotlivé dny. Popiš je černým nebo barevným fixem. Přidej zajímavé citáty, samolepky nebo proužky washi pásky. Můžeš také použít stolní kalendář, který rozebereš a jednotlivé stránky nalepíš do nového diáře.

Pokud si chceš vytvořit pouze deník. Stačí ti, když jednotlivé stránky hezky ozdobíš. Pak můžeš začít psát svůj další životní příběh, přidávat fotografie nebo své myšlenky, které si chceš navěky uchovat.

Můžeš také zkombinovat diář s deníkem. Některé stránky využít pro přehledný měsíční kalendář a plánovač nebo TO DO LIST a další stránky věnovat psaní deníku. Nezapomeň však, že psát na vzorované papíry je trošku nepraktické a tak pokud je chceš jako pozadí, nalep na ně také kousek barevného nebo linkovaného papíru z klasického sešitu. Bude se ti tak lépe psát.

A pokud hledáš inspiraci, nafotila jsem pár ukázek ze svého diáře. Deník zatím ještě není dokončený, ale již brzy se o jeho tvorbu i ukázky podělím.

Mohu ti poradit. Výsledek by však měl odrážet tvou kreativitu. Tvoji osobnost a měl by se líbit hlavně tobě. Takže s chudí do tvorby! Na mé fanpage se pak můžeš pochlubit svými výtvory a nebo se přidejte do LADY klubu a sdílej své výtvory s dalšími čtenářkami.

Barevné washi pásky objednány z e-shopu www.iamcute.cz

Děkuji eshopu I am cute, za možnost zakoupení praktických pomocníků pro moji tvorbu. Pouzdro je skutečně z kvalitního materiálu a vejdou se do něj všichni mí pomocníci, které potřebuji na přednášce nebo při tvoření. Propiska má správný odstín modré a díky tomu jsou mé poznámky perfektně a úhledně napsány. Díky koktejlové propisce, která má velice roztomilý design si už nezapomínám včas poznačit všechny úkoly, poznámky i myšlenky. Zkrátka se stala mým věrným pomocníkem, stejně jako washi pásky, které jsem si naprosto oblíbila. Hrají všemi barvami a skvěle doplnili můj nový diář. Hodí se i do klasických diářů, na výzdobu sešitů, skript i do mého deníčku, na kterém pracuji a který vám již brzy představím.

Pokud hledáš levné a kvalitní pomůcky na psaní či tvoření, navštivte internetový obchod I am cute na stránce www.iamcute.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *