Nejznámější čeští spisovatelé

No co si budeme povídat. Mezi nejznámější spisovatele patří třeba Karel Čapek, Karel Havlíček Borovský, Alois Jirásek a spoustu dalších. Kdybych je měla všechny vypsat, tak by to bylo opravdu nadlouho.

I když byli, a stále jsou, velice známí. Každý čtenář si jejich styl písma neoblíbil.  Jejich příběhy byly velice zajímavé a hlavně převážně ze života, každý se nezačetl. Několik z nich psávalo tzv, „Starou češtinou“. A kdo četl, takové knížky, tak ví, jak to vypadá a jak se to čte. Dnes už se příliš takové knihy nikde neobjeví. Nejvíce chtěné jsou stále ve školách. Učitelé jejich knížkami ukazují jejich jazyk a jejich život. Pro učitele jsou tito spisovatelé prostě nejlepší. Ale pro děcka a puberťáky už tolik ne.

Když nad tím tak přemýšlím, tak my čteme díla od současných autorů, ale přesto nejsou tak známí všude okolo jako třeba Karel Čapek. Je to smutný, všude jsou spisovatelé a jsou opravdu dobří. Ale kdybych měla hned teď popsat nejznámějšího českého spisovatele současnosti, tak mě nic nenapadá. Bude to asi taky tím, že už jsou v našich rukách i díla od zahraničních autorů. I když máme doma spoustu knih a tím pádem i spoustu spisovatelů. Tak pro nás jsou známí, ale všichni je neznají. Za to Aloise či Karla znají všichni.

klimkin / Pixabay
klimkin / Pixabay

A tohle mě navádí k takové otázce pro Vás čtenáře. Kolik znáte vy současných českých spisovatelů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *