Knižní bestsellery roku 2016

V letošním roce se objevily opravdu očekávané tituly. Na pokračování Harryho Pottera fanoušci dlouho čekali, a tak si ve volných chvílích četli znovu a znovu starší díly a připomínali si i filmová zpracování. V roce 2016 se pokračování konečně dočkali. Novinka s názvem Harry Potter a prokleté dítě nikoho nenechá v klidu, dokud si knihu nepřečte. Dalším bestsellerem je kniha Vážka v jantaru, pokračování Cizinky, která se dočkala i seriálového zpracování. Pokud máte rádi zpovědi, chcete poznat pocity ironie, smutku, nenávisti, ale i lásky, v tom případě vás zaujme kniha Bábovky. Pro nadšence detektivek se nabízí kniha Sova, která odhalí tajemství zavražděné dívky.

Harry Potter a prokleté dítě – J.K.Rowling

mid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983Přestože autorka vypověděla, že nechce s příběhy Harryho Pottera pokračovat a napsala zcela odlišnou knihu Prázdné místo, nakonec si to k nadšení fanoušků rozmyslela. Kniha popisuje nyní pracujícího Harryho na Ministerstvu kouzel a jeho další život. Pozornost tentokrát ale nevěnuje pouze Harrymu, jako v předchozích dílech, ale především jeho synovi Albusovi, který se musí poprat s tíhou rodinného dědictví, aniž by o to stál.

Vážka v jantaru – D.Gabalton

Jedná se o druhé pokračování knihy Cizinka. V prvním díle se setkáváme s Claire a jejím manželem Frankem. Po hrůzách práce sestřičky ve válečné Francii se s její polovičkou dostanou na skotský venkov. Jednou ale Claire narazí na tajemnou stavbu, dotkne se kamene a přenese se o 200 let zpátky. V pokračování knihy Vážka v jantaru Claire s novým přítelem Jamiem utečou do Francie, protože jsou neustále pronásledováni. Láska, nenávist i trocha historie, to vše hledejte v tomto milostném příběhu na pozadí skotského povstání.

Bábovky – Radka Třeštíková

big_babovky-xg4-293567Máte rádi zpovědi plné smutku a nenávisti, ale zároveň lásky s dávkou ironie? To může nabídnout kniha Bábovky. Několik žen ve formě zpovědi vypráví svůj příběh a pohled na události. Postavy jsou navíc vzájemně propojené a díky tomu se dozvíte rozdíl mezi domněnkami o problémech jedné ženy a pravdou z pohledu jiné.

Sova – Samuel Bjork

Pro nadšence detektivek a mystických příběhů se nabízí následující kniha Sova. Příběh začíná v lese, kde se v podivném hnízdě sovy našlo tělo mrtvé dívky. Detektiv Holger Munch se se svým týmem začne případem zabývat. Vše jde podle plánu, ale vyšetřování začne později váznout na mrtvém bodě. Příběh znovu nabere obrátky v momentě, kdy se IT odborníkovi dostane do rukou nahrávka s podrobnostmi dívčiné smrti. Mihne se zde i silueta sovy, nočního dravce symbolizujícího smrt, a pátrání může znovu začít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *