John Green- fenomén dnešní doby

John Green.. Spisovatel, byznysman, romanopisec, filmový producent, YouTuber a mnoho dalšího. Autor několika bestsellerů, které trhaly rekordy ve svojí prodejnosti a některé z nich byly i zfilmovány. Autor, který si podmanil mnoho lidí, a nejen teenagerů. Jak to udělal? Jak se tento muž uchytil ve spisovatelské sféře a čemu vděčí za svůj úspěch?

Výsledek obrázku pro john green

Pokud chceme zjistit o tomto muži, jehož díla čtou statisíce, ne-li miliony lidí, musíme se spolu vydat na začátek. Tam, kde to všechno začalo.

,,To je nechutný, blil jsem, když jsem uklízel to předtím, a když jsem uklízel tohle, blil jsem znova. To je jako perpetuum mobile. Kdybys mě krmil, tak bych asi zvracel věčně.”

John Michael Green se narodil v Indianapolisu 24. srpna 1977. Žije se svojí ženou, dětmi a má velmi blízko ke svému bratrovi, se kterým se proslavil hlavně díky jeho YouTubovému kanálu, na který spolu natáčeli.

V roce 2014 byl časopisem Time zahrnutý mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

VlogBrothers aneb jít na to přes videa?

John začal spolu se svým bratrem Hankem natáčet v roce 2007, když se rozhodli začít s projektem Bratrstvo 2.0, což znamenalo, že spolu celý rok mluvili pouze přes videa. Jejich slogan byl tvořen slovy Don´t forget to be awesome. Ve videích pokračovali, a tak vzniknul nový druh videí, který sloužil ke vzdělávání).

… lidi nás opouštějí, nebo nás nemilují, nebo nás nechápou, nebo my nechápeme je, a ztrácíme a zklamáváme a zraňujeme jeden druhého. (Papírová města)

Najdeme ji? Koho? No přece Aljašku!

Hledani Aljasky (John Green)

První knihou, která Greenovi docela slušně rozjela spisovatelskou kariéru byla kniha Hledání Aljašky. Kniha vyšla roku  2005. Jelikož jsem ji četla, mohu řict, že je opravdu zajímavá. Nachází se v ní dívka jménem Aljaška. Je to netypické děvče, které nemá rádo nerovnoprávnost velkých a malých písmen. No a jednoho dne zmizí. A proto se ji její kamarád vydá spolu se svými přáteli hledat. Myslím, že se zde najde mnoho otázek k přemýšlení. Kniha má i filmové zpracování, jen vyšlo o něco později, jak zpracování následující knihy. I tak to neubírá na kráse příběhu.

 

,, Dám si zabijáka do pusy, ale nedovolím mu zabíjet.” ( Hvězdy nám nepřály)

V nemoci i ve zdraví  až do smrti!

Hvezdy nam nepraly (John Green)

Avšak nejvíce ho do podvědomí dostala kniha Hvězdy nám nepřály. Hazel, která trpí rakovinou a má nelehký život, se zamiluje do kluka, který se vyléčil a přišel o nohu. Myslíte, že se Hazel vyléčí a budou žít šťastně až do smrti? Kéž by tomu tak bylo. Rakovina je bohužel nevyzpytatelná.  Autor knihu podal tak, že i když je více než jasné, jak to dopadne, stále doufáte v dobrý konec. I když víte, že to stejně nevyjde a špatně skončí. Tuto knihu proslavil hlavně film se stejným názvem. Výkony herců jsou excelentní a vy si na konci uvědomíte, jak je život křehký. Zatímco někdo žít nechce, druhý by dal za další den cokoliv.

O této knize by šlo říct, že je to nejvtipnější smutný příběh. Dokáže vás rozesmát a hned na to rozbrečet. Ale pokud chcete vědět více, knihu si přečtěte vy sami. Opravdu doporučuji.

Výsledek obrázku pro john green

Autor samozřejmě vydal i další knihy. Jako Příliš mnoho Kateřin nebo Papírová města, ale ty dvě, o kterých jsem se rozepsala jsou ve výšinách bestsellerů, které tudíž zaručují světovou kvalitu.

Zdroje obrázků: parade.com, martinus.cz, shneeblog.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *