Erilian: kouzelný svět spisovatelky Terezy Janišové

Foto: Wikipedia.
Foto: Wikipedia.

Na světě každý den vychází mnoho nových knih, my ale tentokrát zůstaneme doma, v tom našem krásném českém rybníčku. Povíme si totiž něco o mladé české spisovatelce, architektce a milovnici koček Tereze Janišové. Znáte její kouzelné příběhy?

Tereza, která se narodila 30. května 1989 v Praze, je známá především coby autorka třígenerační fantasy trilogie Erilian.

Město čarodějů, první díl těchto kouzelných příběhů, jejímiž hlavními hrdinkami jsou tři generace žen z jedné rodiny, vyšel již v roce 2010. Druhé pokračování nese název Kouzla na obzoru a vyšlo v roce 2012 a závěrečného dílu jménem Střípky hvězd se trilogie Erilian dočkala v roce 2014. Do tohoto krásného fantasy světa navíc patří i povídka Gryf, který neuměl létat.

V knihách se setkáváme s dívkami, které právě nastupují na Univerzitu magických věd. Jak se však posouváme v čase, stává se z první hlavní hrdinky maminka a později dokonce babička. V druhém díle tak sledujeme osudy její dcery a třetím pokračováním nás provází její vnučka. A protože Tereza Janišová je také architektka, můžeme napříč jejími díly sledovat i odrazy různých dob – viktoriánské období, secesi a nakonec i 20. léta 20. století.

Foto: CooBoo.
Foto: CooBoo.

Knihy rozhodně nejsou stereotypní, každá z hlavních hrdinek je jiná a mnohdy se vůči své mamince dokonce i v lecčem vymezuje. Jedna z dívek miluje tanec, jiná hraje na housle a další má vášeň pro psaní a cestování. Jedno však mají společné všechny tři – v žilách jim koluje stejná krev, která, jak se tak zdá, přitahuje nejen dobrodružství, ale i potíže. O napínavý příběh tak není nouze!

Nenechte si tuto svěží českou fantasy sérii ujít. Kromě dobrodružství, vtipu a zábavy, dostanete také porci romantiky, kouzel, rebelie, inspirace a tajemství. To vše je Erilian!

Zkrátka a dobře, knihy opravdu stojí za přečtení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *