Christiane Vera Felscherinow

Christiane Vera Felscherinow spíše známa pod zkráceným jménem Christiane F. I když napsala pouho pouhé dvě knihy o svém životě.  Stala se celebritou, i když nevalným způsobem.

Ve své první knížce popisuje vše od začátku. To jaký měla život, to jak se stěhovali i to, co následovalo poté. Začala svým dětstvím, kde popisuje místo zvané Gropiusstadt. Kde nebyli ty nejlepší podmínky pro dětský život. Nepomohlo tomu ani to, že se její rodiče rozvedli a proto nepociťuje lásku od obou. Jen její matka se snaží, aby bylo vše lepší, ale to má následky toho, že je věčně v práci. Díky této rodinné nepohodě se ona sama dostává do jiné rodiny. Do rodiny v tzv. “Domě středu“. Kde se schází nejzajímavější sorta lidí v tom chudém okolí. A všichni jsou v jednom stejní, jsou mladí a dychtivý po něčem neobvyklém. To znamenalo převážně braní drog a kouření marihuany. Takových jako je sama Christiane tam bylo mnoho. Se stejným osudem a stejnými problémy, proto jí tam bylo asi nejlíp. A mimo takové tam byli i ti, kteří to neměli zapotřebí a brali drogy jen pro dobrý pocit.

mv5bmtiznda5oti2nf5bml5banbnxkftztcwodayndczmq-_v1_uy268_cr40182268_al_Ale Christiane to za chvíli začalo nudit chtěla víc a pokud chtěla víc, tak musela něco obětovat. Obětovala své dětství a následné dospívání braním drog, poté i prodejem a nakonec i prostitucí. Zapadla mezi lidi na “Stanici ZOO“. Což byla zkratka pro Berlínské nádraží Zoologischer Garten, kde bylo tehdy nejznámější centrum narkomanů. Objevila se tu aby si vydělala na svůj heroin a neobírala tak svého tehdejšího přítele Detlefa.

Oni dva se seznámili už v Domě středu a on si na Stanici ZOO takto vydělával na heroin už dlouho. Dělil se s Christiane, ale později to bylo pro oba málo, tak začala vydělávat i Christiane.

Jednoho dne toho měli Christiane i Detlef už dost, chtěli skončit s heroinem a tak začala jejich odvykácí kůra. Christianina máma byla jejich oporou. Jakmile zjistila, že berou heroin, chtěla jim pomoci. Nechala je bydlet u nich doma a snažila se jim pomoci a ulehčit jim to. Ale pro oba to bylo náročnější víc než se zdálo.

Společně to překonat nezvládli a proto se vrací ke starým zvykům. Opět se dostali k drogám. Detlefa poté zatkli za přechovávání drog a spoustu jejich kamarádů už podlehlo drogám a zemřeli. Po tom všem, se Christiane dostává k příbuzným do západního Německa. Dle její matky to bude tak nejlepší. Christiane začala nový život. Život bez drog.

Její dílo je tedy její životopis. Sepsala to bez ohledu na to, že to byla její osobní a intimní záležitost, kterou by si každý nechal pro sebe. Ona se toho nebála a bylo vše na povrchu. Ukázala jiným svůj život a ukázala, jak se z toho všeho dostat.

Jedním dílem ukázala vše. Ukázala i to, co jiní autoři nikdy neodhalí. Ukázala i svou “špatnou stránku” jejího já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *