Recenze knihy: Na ostrově

V originálu: On the island

Autor: Tracey Garvisonová

Žánr: Román, pro ženy, zamilované

Vydavatelství: Ikar (Česká republika)

Děj:  Anna je třicetiletá učitelka s nefunkčním vztahem. A proto, když dostane možnost doučovat šestnáctiletého Týdžeje na ostrovu na Maledivách, chopí se příležitosti. Týdžej se musí doučovat místo volna, protože při boji se zákeřnou rakovinou toho spoustu zameškal. Jenomže ne vždy vše dopadne podle plánu. Jejich letadlo ztroskotá, pilot zemře a oni jsou vydáni na milost pustému ostrovu. Jak si ale dva lidé z města poradí s přístřeším, vodou a jídlem, když pomoc stále nepřichází. A jak si poradí se svými city a věkovým rozdílem?

Hodnocení okolí:

Zajímavá, překrásná, napínavá, dojemná, romantická knížka s větší špetkou dobrodružství. Tak bych to přídavnými jmény popsala já :).

Kniha která opravdu dokáže člověka připravit o čas. Začnete číst a nevíte kdy máte skončit. V příběhu Týdžeje a Anny naleznete vše po čem toužíte…..dobrodružství, překvapení, přátelství a nakonec i nekonečnou lásku s krásným koncem. Knihu mohu jen doporučit 🙂

Můj názor:

Kniha je podle mě dobrá na oddych. Pořád se tam něco děje. Oba jsou na stejné úrovni, protože jejich dosavadní zkušenosti nemají s těmi ostrovními co dočinění. Sice mi přijde dost nepravděpodobné, aby jim moře vyplavilo i kufry, které k nim po několika dnech připlavou, ale zase mě bavilo, jak se snažili mít se co nejlíp i ve špatných podmínkách.

Hodnocení knihy:

Obal- 4/5

Děj- 4/5

Kniha jako celek- 9/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *