Recenze knihy: Na ostrově

V originálu: On the island

Autor: Tracey Garvisonová

Žánr: Román, pro ženy, zamilované

Vydavatelství: Ikar (Česká republika)

Děj:  Anna je třicetiletá učitelka s nefunkčním vztahem. A proto, když dostane možnost doučovat šestnáctiletého Týdžeje na ostrovu na Maledivách, chopí se příležitosti. Týdžej se musí doučovat místo volna, protože při boji se zákeřnou rakovinou toho spoustu zameškal. Jenomže ne vždy vše dopadne podle plánu. Jejich letadlo ztroskotá, pilot zemře a oni jsou vydáni na milost pustému ostrovu. Jak si ale dva lidé z města poradí s přístřeším, vodou a jídlem, když pomoc stále nepřichází. A jak si poradí se svými city a věkovým rozdílem?

Hodnocení okolí:

Zajímavá, překrásná, napínavá, dojemná, romantická knížka s větší špetkou dobrodružství. Tak bych to přídavnými jmény popsala já :).

Kniha která opravdu dokáže člověka připravit o čas. Začnete číst a nevíte kdy máte skončit. V příběhu Týdžeje a Anny naleznete vše po čem toužíte…..dobrodružství, překvapení, přátelství a nakonec i nekonečnou lásku s krásným koncem. Knihu mohu jen doporučit 🙂

Můj názor:

Kniha je podle mě dobrá na oddych. Pořád se tam něco děje. Oba jsou na stejné úrovni, protože jejich dosavadní zkušenosti nemají s těmi ostrovními co dočinění. Sice mi přijde dost nepravděpodobné, aby jim moře vyplavilo i kufry, které k nim po několika dnech připlavou, ale zase mě bavilo, jak se snažili mít se co nejlíp i ve špatných podmínkách.

Hodnocení knihy:

Obal- 4/5

Děj- 4/5

Kniha jako celek- 9/10

O Svět knih 94 Článků
Svět knih je první blog o knihách, který píše svou velkou knihu. Autorem zde může být každý, kdo má co nabídnout dalším čtenářům. Přidejte se i vy a pišme společně knihu o knihách, příbězích a sami sobě. Jsem Stanislava Vaďurová. Miluji psaní, slova a příběhy. Mám ráda fantasy příběhy, které mi otvírají brány do tajuplných světů. Večer po tmě se bojím u hororových příběhů se svým přítelem a láskou mého života, ve dne sním o mém dokončeném románu, na kterém pracuji, když zrovna nepíši pro jeden ze svých blogů, či pro zákazníky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*