Překvapení z polic v knihovně

Ve čtvrtek jsem byla v knihovně a vykoukla na mě hromádka báječných knížek, o které bych se s vámi ráda podělila. Ještě jsem si je nestihla přečíst, pouze zběžně prolistovat, ale už teď vím, že za to opravdu stojí.

recenze knihPrvní kniha, která mě zaujala nejenom svým obalem, ale i názvem byla HVĚZDA od autorky Alex Flinn. Kniha spatřila světlo světa v roce 2014 a má 232 stran. Kniha o dívce, která měla svůj sen a šla si za ním. Mám ráda takové knihy, které jsou z běžného života. Vypráví příběhy mladých lidí, kteří mají stejné problémy, jako většina z nás. Na čtení knihy se velmi těším a stejně tak na recenzi, kterou pro vás připravím.

A co píše sama kniha o sobě, aneb poslední stránka knihy. 

Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já.

Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodnu nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně – jojo efektem.

Podívejte se také na video o knize.

Další knihou je MADAME CHIC aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži od autorky Jennifer L. Scottové. Kniha vyšla v roce 2014 a na 240 stranách popisuje Jennifer rady a tipy jak se obléct, jak naplnit šatní skříň, kde se dobře najíst a mnoho dalšího. Kniha působí jako skvělý průvodce Paříží. Už se nemůžu dočkat na čtení. Miluji Paříž a i když jsem tam ještě nikdy nebyla, toužím se tam jednou se svým přítelem podívat.recenze knih

A co kniha píše na poslední stránce?

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté.

Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat.

Shlédněte také video.

Poslední knihou byl AUSTENLAND – Láska podle Jane Astenové od Shannon Haleové. Kniha vyšla v roce 2013 a příběh na 199 stranách vás unese do dávných časů. Viděli jste film Pýcha a předsudek? Pak jistě víte o čem mluvím. Podle recenzí je tato kniha skvělá jako „oddychová“. Proto si ji nechám na příští víkend, kdy si zatím ještě nic neplánuji a plánovat ani nebudu, vzhledem k tomu, že mám zkouškové.recenze knih

O knize:

Třiatřicetiletá Američanka Jane Hayesová se do Austenlandu, zábavního komplexu pro čtenářky románů Jane Austenové, dostává díky poslední vůli své  příbuzné. I ona četla od slavné autorky skoro všechno a viděla všechny filmové i televizní adaptace – jejím nejmilovanějším Darcym je Colin Firth – ale je klientkou netypickou, neboť sama by na pobyt neměla peníze. Její dosavadní milostná dobrodružství neměla zrovna šťastný konec, a tak si sem přijíždí vyřešit své dilema: chce nadále snít o panu Darcym, anebo se stane ženou, která stojí nohama pevně na zemi?

Nevíte na co dnes nebo zítra koukat? Podívejte se na filmové zpracování od režiséra Jerusha Hesse.

Jakmile knihy přečtu, napíši vám o nich recenze. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *