Aplikace pro nadějné pisálky i čtenáře! Wattpad

Rádi píšete texty? Ať už povídky, scénáře, fanfikce nebo snad romány? Ano? Tak to jste na správné adrese. Správně děláte i tehdy, pod si chcete jen něco přečíst. Wattpad je tady pro obě skupiny.

stazeny-soubor

Wattpad? Co to je?

Wattpad je webová stránka, ale i aplikace, na níž si uživatel může vytvořit svůj uživatelský účet a poté tam psát svoje texty. Vznikne z toho menší či větší kniha. Dále jsou zde tyto funkce: psaní zpráv mezi uživateli, též můžete komentovat jednotlivé kapitoly. Tím autorům poskytnete zpětnou vazbu, a navíc, pokud se vám příběh líbí, můžete mu dát hvězdičku, která pisatele určitě potěší tak, jako stoupající statistika přečtení.

Navíc jsou zde pořádány i nejrůznější hodnotitelské soutěže, kdy je vyhlášena nejlepší fanfikce, horor, román a mnoho dalších.

Pro ty, kteří chtějí třeba hlavně číst se hodí i mobilní aplikace, která je naprosto zdarma. Můžete si zde číst vše, co chcete.

unnamed

Jak se tu vyznat? A co k čemu slouží? Aneb základní informace

Ze všeho nejdřív si musíte do vyhledávače zadat tento odkaz. Poté se vám otevře hlavní strana Wattpadu, kde se můžete zaregistrovat. Ale úplně vám postačí váš účet na gmailu, který má téměř každý.

Na horní liště máme svůj profil. Když ho rozklikneme, otevře se nám studnice informací o nás. Můžete si sem o sobě zadat nějaký text, je zde seznam knih, které publikujete, a také zde naleznete i seznam knih, který se hodí například na to, když si chcete přečtené příběhy nějak odlišit od těch, které teprve přijdou na řadu. Pro každého uživatele zde funguje i knihovna, která slouží k tomu, abyste si všechny uložené knihy mohli hezky a rychle najít.

unnamed-1

Kvalita vs. Kvantita

Tak jako všude jinde, i zde fungují dva hlavní tábory. Ti, kteří se psaní opravdu a kvalitně věnují, poté ti, co by chtěli, ale nějak jim to nejde. Proto si rozmyslete, zda chcete číst již dokončený příběh nebo jste ochotni věřit svému pisálkovi, že příběh bude postupně přibývat, a vy zjistíte, jak celý dopadl.

Občas mnoho kapitol neznamená kvalitu příběhu. K tomu vám slouží počet hvězdiček, dalo by se říct lajků, jejichž množství je přímo úměrné kvalitě příběhu. Později si najdete určitě nějakého oblíbence.

To je asi vše, co jsem vám chtěla říct. Snad jen, neměli byste to přehánět s kýčovitými texty. Nejvíce zaujme něco nového, neotřelého, ne ctrl-c a ctrl-v.

FirmBee / Pixabay
Zdroje obrázků: Google play

 

2 Replies to “Aplikace pro nadějné pisálky i čtenáře! Wattpad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *